Найсмачніші американські гриби

2016

В радянські часи був журнал, що називався «Америка». Це було ілюстроване щомісячне видання в Росії, яке випускав Державний секретаріат Сполучених штатів між 1956 і 1995 роками. Як аналог радянської пропаганди, він призначався для інформування радянських громадян про американське життя.

Відомо, що принаймні в 1972 році журнал був виданий в Бейруті, і морем доставлений до Югославії. Одна зі статей, датована приблизно 1973 – 1975 роками, називалась «Найсмачніші американські гриби», і описувала 17 видів найбільш вишуканих грибів в Америці.

Взявши за відправну точку цю статтю, проект має на меті дослідити уявну культуру грибів, уособлених в реальних людях, – напівказкових персонажах, що живуть десь серед «ніде» в чарівних лісах.

Територія існування грибів досить велика – вони легко можуть трапитись в мікроавтобусі, на сімейному святкуванні, серед дітей в класі тощо. Вони проростають з фантазій і живуть своїм власним життям, знаходячи порятунок у ледь вловимих цінностях, напівзабутих традиціях, власному розумінні душевності.

На околицях таємничих російських лісів живуть найсмачніші американські гриби у своїй мрійливій реальності. Здаючись вільними та рівними, вони ведуть власні господарства, співають пісні, бродять лісами і кохають один одного.

Через акварельні малюнки художник ілюструє пригоди, буденні сцени і фантастичні історії з життя людей-грибів. Вирощені в російських лісах на власних «духовних скрепах», що є важливим компонентом культурної ідентичності, гриби бояться бути поглинутими американським способом мислення.

 

Експозиція

Галерея SABSAY, Копенгаген, Данія.

Фото Георг Ягунов.

 

Найсмачніші американські гриби, диптих, полотно, олія.

Розмір: 200х300 см.

 

Стаття з журналу

 1. Leucoagaricus procerus. Капелюшок увінчаний лусочками. Зростає в лісах і на цілинних землях під кущами в другій половині літа і на початку осені.
 2. Cantharellus cibarius. Відрізняється жовтим кольором, гладким капелюшком, довгими, що набігають на ніжки пластинками. Зустрічається повсюдно в листяних і хвойних лісах з осені по зиму.
 3. Lactarius sanquifluus. М’якіть капелюшка на свіжому зламі забарвлюється в темно-червоний колір. Зростає під теплими деревами в теплу дощову осінь.
 4. Cantharellus clavatus. У молодих екземплярів краї капелюшки і пластинки відливають пурпуровими тонами. З віком капелюшки набувають оливковий колір. Часто ростуть групами. Зустрічаються в хвойних лісах пізнім літом і ранньою осінню.
 5. Boletinus pictus. Головна відмінна риса гриба – покриті волосками червоні лусочки на капелюшку. Плодове тіло і пористий  шар з трубочками замість пластинок – жовті. Зростає під білою сосною влітку і на початку осені після великих дощів.
 6. Philloporus rhodoxanthus. Капелюшок на вигляд сухий, без глянцю, пофарбований в блідо-червоний охровий або оливковий. Пластинки жовті. Зустрічається восени майже у всіх листяних і хвойних лісах країни.
 7. Boletus edulis. Ніжки та капелюшки можна варити. Світло-бурий, злегка липкий капелюшок, на нижньому боці замість пластинок має трубочки. Поширений боровик в гористій місцевості і хвойних лісах.
 8. Lepista nuda. Капелюшок гладкий, вологий, блакитно-сірого, багряного або коричневого кольору з краями лілуватого відтінку. У молодих екземплярів пластинки пурпурові. Зростає з кінця літа до пізньої осені в хвойних і змішаних лісах.
 9. Collybia dryophila. Відрізняється жовтим або бурим гладеньким капелюшком розміру 5-8 см. Пластинки блідого забарвлення. Цей поширений влітку і восени гриб розмножується на перегної листової підстилки і на тирсі вирубок.
 10. Suillus luteus. Перед приготуванням з капелюшка потрібно змити слиз і видалити пористий шар. Капелюшок  – червоно-коричневий, пористий шар -жовтий. Зростає з вересня по листопад в сосняках.
 11. Dentinum repandum. Нерівної форми капелюшок 7-30 см може бути білуватим, коричневим або червоно-коричневого кольору. М’якіть біла. Росте по всій країні в хвойних і листяних лісах з середини літа по жовтень.
 12. Morchella esculenta. Капелюшок круглий або конічний, осередки сірого або коричневого кольору.
 13. Armillaria mellea. Зустрічаються два різновиди: один з гладким жовтим капелюшком, зростає під кінець літа в листяних лісах, інший – з коричневим, лусочним капелюшком, зустрічається восени в листяних і хвойних лісах.
 14. Sparassis radicata. Витіюватий гриб сірувато-коричневого кольору. Зростає в хвойних лісах в сезон осінніх дощів.
 15. Clavaria pyxidata. Має сірувато-жовте плодове тіло, росте в червні на повалених листяних деревах.
 16. Marasmius oreades. Капелюшок гладкий, блідого або червоного забарвлення. Зростає кільцевими колоніями навесні і восени.
 17. Coprinus camatus. Капелюшок лускатий конічної форми.

 

Акварель, папір.

Розміри: 30×40 см.

Mushrooms having dinner

 

Mushrooms’ bus Mushrooms’ sex

 

Family and birches I Family and birches II

 

The pisser I

 

Near the river Mushrooms-voyeurs

 

The witch The pisser II

 

School lesson

 

Family Mushroom-wizard

 

Mushrooms selling mushrooms

Mushroom-accordionist I Mushroom-prostitutes

 

Mushrooms-voyeurs part I Mushrooms-voyeurs part II

 

Happy Mushrooms

 

Mushrooms on vacation Mushroom-accordionist II

 

Mushroom in a window The girl and the tiger I

 

Mushroom and a bear Father and daughter

 

Cantharellus clavatus

 

Mushroom-hunter and a dog The girl and the tiger II

 

In the forest

 

The pisser II A village shop

 

In the morning to school