Міст. Об’єкт

2017

“Міст” це довгостроковий проект. Йому передувала робота “Катапульта” – інструмент, що дозволяє позбавитися “непотрібних речей” або швидко подолати відстані та перешкоди. “Міст” – це конструкція, яка може ілюзорно, за допомогою спотворень перспективи, з’єднати будь-які дві точки, навіть якщо мова йде про з’єднання берега океану та горизонту. Крім того, існує можливість керувати і направляти міст у будь-якому необхідному напрямку за горизонталлю та вертикаллю.

Автор ставить під сумнів фізичну неможливість поєднати далекі або неіснуючі об’єкти, як, наприклад, горизонт. Міст рухається завдяки двом колесам. Людина може зайти всередину і, рухаючись всередині і тримаючись за поручні, як на біговій доріжці, змінювати кут моста за вертикаллю та горизонталлю. Також колесами можна керувати, стоячи зовні на спеціальній платформі на початку моста.

 

Креслення, цифровий друк, папір.

Розмір: 100х140 см.

 

Візуалізація.

 

Відверто, міст – це спроба втекти, поїхати, звалити. Це підсвідоме бажання, яке присутнє в нас ще з “совка” – вибратись звідси. Я ніби будую міст, але насправді планую свою втечу. Це проект про біженців (не про сирійських), тобто про всіх тих, хто хоче втекти. Про людей, що залишилися в пастці. Про мою країну, в якій постійно зростає пресинг на людину.

“Бігти звідси” – думка не очевидна, а скоріше підсвідома, яка проте пустила паростки або навіть молоде дерево. Щоранку я виходжу у двір із сокирою і рубаю його під корінь, проганяючи погані думки. А на наступний ранок дерево знову вище за мене у два рази, колихається, розмовляючи з вітром, який вже був усюди. Чому ніхто не прийде до нас з чимось хорошим з іншого боку моста? Тоді я б чекав зі свого боку, але ж цієї надії зовсім немає. Я будую міст, щоб піти самому, в пошуках кращого. Скільки людей вже на возах, поїздах, поромах бігли зі своїх рідних місць, будували мости в минуле? Я мрію про те, щоб моя батьківщина стала прекрасним островом і мені не потрібно було б будувати мости, бо я вже буду там, де хочу, за горизонтом.

 

Експозиція

П’ята Одеська бієнале сучасного мистецтва. Куратор Михайло Рашковецький. Завод шампанських вин, Одеса, Україна, 2017.

 

Модель, масштаб 1: 5, дерево, мотузка, кріплення.

Розмір: 100х140х120 см.