Катапульта

2013

Друг дитинства Микити Шаленного працює інженером-конструктором на ракетному заводі (Виробниче Об’єднання Південний Машинобудівний Завод імені О. М. Макарова ). Слоган заводу: ” Якість перевірена космосом”. В унікальному конструкторському бюро, за його участі проектуються і запускаються в космос ракети різного призначення. Завод, на якому він працює один з трьох в світі заводів з проектування супутників, ракет та їх різних частин. Завод знаходиться в місті Дніпропетровськ.

Автор звернувся з проханням до друга, допомогти йому запроектувати катапульту і зробити всі необхідні кінетичні розрахунки її моделі. Для того щоб ця катапульта могла метати ядра великої ваги на великі відстані.

Проект «катапульта», є логічним продовженням проекту «Четверте парадне», продовжуючи тему затягнувшогося  середньовіччя.

Катапульта, як метафора наших можливостей в Україні. Предмет, який є відносно не складним у виробництві і досить ефективним у застосуванні, якщо ви хочете від когось або чогось позбутися. Також автор ставить питання про свободу переміщення. Сьогодні пересічному громадянину, необхідно докласти чимало зусиль для того щоб потрапити за кордон. Необхідно зібрати купу довідок, із зазначенням пристойної зарплати, нерухомості, довідки з банку і тд. Для більшості простих людей зробити це чесно, просто неможливо. Неможливо пояснити в посольстві, що ти художник і хочеш потрапити в галерею Уффіци, і ніяких довідок у тебе немає.

Катапульта – це шлях до свободи, єдино можливий тут і зараз.

 

Експозиція

Фестиваль “Відкрите Місто”, Люблін, Польша. Куратор Юрій Онух.

Оригінальна діюча модель катапульти.

Дерево, мотузка, метал.

Розміри: 500x700x300 см.

Фото: Віта Попова.

 

Схеми

Розміри: 50х70 см.

 

Модель

Дерево.

Розмір: 50х70х30 см.